707 753

+98,83%

do roku 2022

Jednym z gminnych priorytetów jest wsparcie klubów sportowych oraz kształtowanie zdrowego, aktywnego społeczeństwa. W gminie działają kluby sportowe z wieloletnią tradycją:

W Malechowie od 2021 r. działa sekcja karate w ramach zajęć prowadzonych przez trenera Michała Bączyka z Klubu BURU Karate Kyokushin. Początkowo miejscem treningów była Świetlica Kultury, dziś karatecy korzystają z sali przy ZSP Malechowo, podobnie jak tancerze breakdance, którzy ćwiczą w ramach zajęć prowadzonych przez Malechowską Misję Breaka

Środki przeznaczone w 2023 r. na upowszechnianie kultury fizycznej w Otwartym Konkursie Ofert Gminy Malechowo na 2023 r. wyniosły 174 000 zł. Podpisano w tym zakresie 5 umów. Dodatkowo w trybie pozakonkursowym wsparto Klub BURU Karate Kyokushin kwotą 4 000 zł.

najważniejsze wydarzenia sportowe w 2023 r.

Turniej Breaking Mission

13 maja 2023 r.

W II turnieju breakdance Breaking Mission uczestniczyło kilkudziesięciu zawodników ze Szczecina, Szczecinka, Koszalina, Kołobrzegu, Darłowa i gospodarze z Malechowskiej Misji Breaka. Zawodnicy walczyli w kategoriach bboys i bgirls początkujący, bboys i bgirls 9 l. / 12 l. / 15 l. oraz w najbardziej energetycznej kategorii Open. Do tego świetna muzyka, taniec, wariacje na parkiecie i dużo dobrej energii. Wydarzenie stworzyli: Gmina Malechowo, Malechowska Misja Breaka z trenerami: Natalią Żytnikowską, Bartkiem i Olkiem Gozdalami. Dziś Malechowska Misja Breaka (od niedawna działa jako stowarzyszenie) to już rozpoznawalna marka.

VII Potyczki Sołeckie

17 czerwca 2023 r.

W Sulechówku odbyła się siódma edycja Potyczek Sołeckich. W zabawie rywalizowało 11 drużyn sołeckich w pięciu kategoriach. Po odprawie z kapitanami, pięcioosobowe zespoły zaczęły zabawę.

Rywalizacja była bardzo zacięta, ale toczyła się w duchu fairplay. 1. miejsce wywalczyło Sołectwo Niemica, 2. miejsce przypadło Sołectwu Zielenica, a 3. Sołectwu Sulechowo.

Radną Roku 2023 została Beata Hetmańska, która okazała się najlepsza w jeździe rowerem trójkołowym. Tytuł Sołtysa Roku 2023 po pasjonującej konkurencji pokonania toru w alkogoglach i napełnienia pojemnika wodą wywalczył Sołtys Gorzycy – Mateusz Wiącek.

Turniej Arkadia Cup

29 lipca 2023 r.

Na stadionie w Malechowie odbył się charytatywny turniej piłkarski Arkadia Cup połączony z piknikiem rodzinnym, które zorganizowało nowopowstałe KGW Malechowo. W sportowej rywalizacji uczestniczyło 9 drużyn. Do dyspozycji gości były przekąski z grilla, dania fast food, ciasta, a dla dzieci nieodpłatnie dmuchaniec, malowanie twarzy, warkoczyki i sportowe konkurencje.

IV Bieg Bez Spiny oraz I Bieg Bez Spinki

20 sierpnia 2023 r.

Bieg na dystansie 10 km zorganizowano po raz pierwszy na nowej trasie – od Niemicy do urokliwego jeziora w Pękaninie. Wzięło w nim udział siedemdziesięciu zawodników. Każdy zawodnik uhonorowany został na mecie pamiątkowym medalem.

Dodatkowo na boisku sportowym w Niemicy po raz pierwszy zorganizowano biegi dziecięco – młodzieżowe, który miały na celu propagowanie zdrowego trybu życia. Dla najmłodszych uczestników czekały maskotki biegu – Wiewiórki Chróstki, upominki i medale.

Brązowy medal Mistrzostw Polski w KUMITE  dla Bartłomieja Podbereżnego

Ten zdolny zawodnik z Klubu BURU Karate Kyokushin zdobył w październiku 2023 r. brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w kategorii KUMITE juniorów młodszych - 75 kg. Ten niebywały wyczyn to ciężka praca Bartka i jego trenera Michała Bączyka, który zainspirował chłopca i pokazał jak dążyć do doskonałości nie tylko w pracy nad swoim ciałem, ale także umysłem.

Dwa medale karateków z Gminy Malechowo w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży

27 maja zawodnicy BURU Klub Karate Kyokushin wystartowali w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży. Jest to najważniejszy turniej w województwie do lat 15, który organizowany jest pod egidą Zachodniopomorskiej Federacji Sportu. Mieszkańcy Gminy Malechowo zdobyli dwa medale. Znakomicie zaprezentował się Bartłomiej Podbereżny, który zdobył I miejsce w kategorii kumite 14-15 lat -75 kg. III miejsce zajęła Zuzanna Krótka w kategorii kumite dziewcząt 12-13 lat - 40 kg.