BEZPIECZEŃSTWO PUBLICZNE

Wydatki zrealizowane w ramach bezpieczeństwa publicznego w 2023 r.:

-81,63%

W roku 2023 Gmina Malechowo na wydatki związane z bezpieczeństwem publicznym i ochroną przeciwpożarową przeznaczyła 406.876,05 . Blisko 3/4 ze środków gmina przeznaczyła na finansowe wsparcie i refundację działań OSP (307.055,60, w tym 21.000,00 zł w ramach wydatków majątkowych). Kierunki wydatkowania środków w ramach bezpieczeństwa publicznego w 2023 r. przedstawiono poniżej.

Bezpieczeństwo w Gminie Malechowo w 2023 r.

Wydatki w ramach bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej przeznaczono na:

W 2023 r. jednostki OSP z Gminy Malechowo brały udział w 147 interwencjach związanych z działaniami gaśniczymi lub ratunkowymi:

utrzymanie właściwego stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego

Informacja dotycząca utrzymania właściwego stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie trwania ferii zimowych (10-26.02.2023 r.)w Gminie Malechowo:

Informacja dotycząca planu utrzymania właściwego stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w okresie trwania wakacji w Gminie Malechowo:

Powiatowy Program Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2020 – 2023

Na terenie gminy Malechowo w 2023 roku w ramach „Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2020 – 2023” zrealizowano poniższe zagadnienia.

W zakresie ochrony dzieci i młodzieży:

W zakresie przemocy w rodzinie:

Gminny Zespół Interdyscyplinarny w Malechowie w 2023 r. wykonywał takie zadania jak:

Dodatkowo Gminny Zespól Interdyscyplinarny w Malechowie edukował osoby dotknięte przemocą w rodzinie na posiedzeniach grupy roboczej przez członków Zespołu. Udzielał informacji o instytucjach, które udzielają wsparcia ofiarom przemocy w rodzinie. Gminny Zespól Interdyscyplinarny w Malechowie, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Malechowie oraz Placówki Wsparcia Dziennego prowadziły poradnictwo udzielające pomocy i wsparcia osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, przekazywali informatory z numerami telefonów zaufania. Przekazano informację nt. telefonów zaufania podczas zajęć profilaktyczno-edukacyjnych w placówkach wsparcia dziennego.

W zakresie edukacji dla bezpieczeństwa:

W zakresie bezpieczeństwa w placówkach oświatowych i opiekuńczo – wychowawczych: